Revoluční funkce kabelové televize MOSES
7dní zpět
Revoluční novinka. Staňte se pány svého času. Odteď se nemusíte přizpůsobovat televiznímu programu, ale sami si určíte, kdy se budete dívat na svůj oblíbený pořad. My pro Vás nahráváme všechno vysílání a Vy se na něj můžete dívat kdykoliv Vám to bude vyhovovat.


Pause TV
Kdykoli můžete přerušit sledování pořadu a vrátit se k němu zpět, aniž by Vám cokoli uniklo nebo se stiskem jednoho tlačítka v právě běžícím pořadu přesunete na jeho začátek


HD ‒ vysoké rozlišení
Tento standard je nástupcem klasického neboli SD (standard definition) digitálního vysílání. Hlavní výhodou je zvětšení rozlišení ze 720x576 na 1920x1080, které zlepšuje kvalitu obrazu 5x. Obraz je výrazně ostřejší, barevnější a navíc obsahuje zvukovou stopu v kvalitě domácího kina 5.1 nebo 7.1. Rozdíl se neprojeví na starších televizích, naopak na novějších LCD a plazmových televizích je HD velmi znát. Pro sledování HDTV je nutné mít propojen SettopBox s TV kabelem HDMI. HD kanály Nova HD, Barandov HD, Prima HD, Nova Sport HD a CT HD jsou v naší programové nabídce bez příplatku již v základní nabídce.


Digitální vysílání
HDTV se vysílá digitálně ‒ obraz tak bude většinou bez chyby, a pokud nebude čistý, tak se zobrazí kostičkovaný, trhaný, nebo se nezobrazí vůbec. Nikdy ale nebude zašuměný, vybledlý, různě posunutý nebo s tzv. "duchy" jako v případě zastaralých analogových televizních signálů.


Formát obrazu
Obraz je vysílán v širokoúhlém formátu 16:9 (filmy v ještě širších formátech jako např. 2,35:1 (odpovídá poměru stran 16:7) se vysílají s pruhy nahoře a dole ‒ tzv. „letterbox“). Starší filmy a jiné televizní programy, kde je třeba zachovat poměr 4:3 (odpovídá poměru stran 16:12), se vysílají se svislými pruhy po stranách (tzv. „pillar box“). Objevují se však už i první televize s poměrem stran, který je blízký 2,35:1.


Barvy
Barvy a jejich přechody vypadají realističtěji díky jejich většímu použitelnému rozsahu.


Detaily
Vizuální informace je celkově 2x až 5x podrobnější, mezery mezi řádky jsou menší nebo nepostřehnutelné. Větší podrobnost umožňuje pohodlné sledování na větších úhlopříčkách.